Image1\
 

 

Autor Dornovy metody Dieter Dorn vynalezl způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla.

Dornova metoda - rehabilitace pro rovnováhu tělaDornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji považovat za postup, jímž se odstraňují příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu. Četnost ošetření je závislá na závažnosti problému. Pacient musí spolupracovat v duchu hesla "společnými silami dosáhneme cíle".

Dornova metoda řeší problémy pohybového aparátu a kloubů. Jemně a šetrně jsou klouby a obratle uváděny do správné polohy, čímž se zároveň uvolní nervy a energetické dráhy v těle působící bolest. Po ošetření následuje relaxační masáž, která slouží k uvolnění páteře a celkové úlevě.

Postup při celkovém ošetření:

  1. Ošetření kyčlí, kolen, hlezenního kloubu v leže na zádech. 
  2. Ošetření kříže, kostrče, beder a hrudní páteře ve stoje. 
  3. Ošetření hrudní páteře, ramen, loktů, zápěstí v sedě. 
  4. Ošetření krční páteř v leže na zádech. 
  5. Breussova masáž ( cca 20 minut) - jemná masáž kolem páteře v leže na břichu, do pokožky vtíráme velké množství třezalkového oleje.

Kontraindikace:
Rakovina kostí, osteoporóza 4. st, artróza 4. st, revmatoidní artritida, Bechtěrevovou chorobou postižená část páteře, zničená ploténka (neošetřuje se - ošetřují se jen ostatní části páteře), vyhřezlá ploténka u bederní a hrudní páteře více než 12mm, u krční páteře více než 8mm, akutní ústřel ( přijít za 3 dny jakmile odezní intenzívní bolest), po zlomenině či nalomenině kostí (je třeba počkat 5 týdnů), umělé klouby a operovaná ploténka se neošetřují.

Breussova masáž
Tato metoda působí na nervový systém a pohybový aparát, především na páteř. Skvěle působí na svaly okolo páteře a proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

Tato energetická masáž pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele, který je u nás znám 42 denní léčebnou kůrou proti rakovině. Podle něj neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo. Používá se za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Toto umožní, že třezalkový olej proniká hlouběji do páteře. Tato masáž se dobře kombinuje s Dornovou metodou.

 

ceník

masáž

60 min

690,- Kč

 

Nepřehlédněte

Nově nabízíme relaxační masáže

bylinnými pečetěmi . Bylinky i oleje

vybíráme  přímo na Váš problém.

Hodinová masáž 820,- Kč

Akce

Od 1.10. do 31.10.2017

nabízíme slevu na depilace.Ošetření 

dolních končetin teplým voskem

jen za 490,- Kč a depilace obličeje 

šetrnými  vosky za 370,- Kč

Na závěr aplikace přípravku na zpomalení

růstu chloupků v ceně.

Nezapomeňte

 Nově v nabídce zábaly a masky  

 100% arganový olej- hydratace

 Zelený jíl - detox, akné

 Marocký lávový jíl - hluboké čištění

 Součástí ošetření jsou i bylinné čaje

 a tinktury na  detox organismu